21 kwi 2016

19 kwietnia 2016 r.  w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie z Hanną Cygler autorką książek, jak sama je określa należących  do literatury popularnej. Spotkanie sfinansował Instytut Książki a poprowadziła Joanna Długosz z Filii Bibliotecznej w Niezabitowie.
Autorka ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim i zawodowo zajmuje się tłumaczeniami z języka szwedzkiego i angielskiego. Pierwszą  powieść „Tryb warunkowy” napisała  w 1994 roku, ostatnia – 17 „Za cudze grzechy” ukazała się wiosną tego roku. W spotkaniu wzięli udział wierni czytelnicy biblioteki, panie słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Poniatowej z Panią Izabelą Walczak. Pisarka prawie przez dwie godziny udzielała wyczerpujących odpowiedzi na pytania o swoją twórczość, o bohaterów książek, skąd bierze pomysły, jaki wpływ na powstające powieści ma rodzina i znajomi.
O swoim pisaniu mówi „Piszę dla przyjemności, a nie dla męki twórczej. Tak postanowiłam już przy mojej pierwszej powieści. Pomyślałam wtedy, że pragnę pisać książki, sprawiające również przyjemność moim czytelnikom”.
Taką samą przyjemnością okazało się spotkanie z Panią Hanną,  z którą dwie godziny rozmowy minęło niepostrzeżenie.