22 cze 2017

Już po raz drugi Bibliotekarze i Czytelnicy Powiatu Opolskiego pojadą rowerami w „Odjazdowym Bibliotekarzu”. Organizatorem rajdu jest Powiatowa Biblioteka Publiczna przy wsparciu Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim, Powiatowego Zarządu Dróg w Opolu Lubelskim z /s w Poniatowej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilkowie przy współpracy z innymi bibliotekami publicznymi powiatu.
Jest to rajd rowerowy dla wszystkich kochających książki i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Program Rajdu „ Odjazdowy Bibliotekarz – w Powiecie Opolskim”, który odbędzie się 01.07.2017r. zaplanowano tak aby trasa była ciekawa i interesująca a zarazem możliwa do pokonania dla wszystkich rowerzystów mniej i bardziej doświadczonych.
W tym roku połączono akcję „ Odjazdowego Bibliotekarza” z Rokiem Wisły. Dlatego będziemy pokonywać szlaki rowerowe powiatu opolskiego na nadwiślańskich terenach, podziwiając piękno Małopolskiego Przełomu Wisły

mapa1 lipca spotykamy się w gościnnej gminie Wilków. Rozpoczniemy ok. godziny 11.30 – zbiórka uczestników przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wilkowie. Zwiedzanie Biblioteki i odpoczynek dla tych, którzy dojadą do nas z innych miejscowości. Godzina 12.00 oficjalne otwarcie II edycji rajdu organizowanego w ramach „Odjazdowego Bibliotekarza w Powiecie Opolskim”. Przejazd z Wilkowa do miejscowości Dobre a następnie Podgórz, tam mamy zaplanowany postój obok Rezerwatu Przyrody Sarpa Dobrska, z którego roztacza się przepiękny widok na dolinę Wisły i ujście rzeki Chodelki. W czasie postoju uczestnicy rajdu będą mieli okazję wykonania zdjęć pięknej panoramy z Wisłą w tle. Planujemy również ognisko, pieczone kiełbaski, gry i zabawy ruchowe. Odbędzie się konkurs na najlepsze hasło poświęcone czytaniu książek. Przeprowadzona zostanie również akcja tzw. bookcrossingu- czyli wymiany książek. Uczestnicy rajdu wezmą do swoich plecaków po jednej przeczytanej już książce i w czasie rajdu wymienią ją na inną lub przekażą dalej zgodnie z ideą bookcrossingu – że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane….
Około godziny 15.00 planowany jest wyjazd z Podgórza i powrót do Wilkowa przez miejscowości Zastów Polanowski i Zastów Karczmiski. Godzina 16.00 zakończenie rajdu.

Do zobaczenia na szlaku!!!