08 maj 2019


Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja ogólnopolska akcję – Tydzień Bibliotek, program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonał wyboru hasła promującego XVI edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Hasło brzmi #biblioteka. Autorem hasła jest okręg lubelski SBP.

#biblioteka – za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Poniatowej jak co roku włącza się do tej akcji. W tym roku  będziemy gościć Olgę Rudnicką pisarkę, autorkę powieści komediowo-obyczajowych z wątkiem kryminalnym, które zachwycają i bawią ogromne rzesze czytelników  (15.05.2019 r), odbędą się dwa spotkania z Panem Aleksandrem Solą – naszym lokalnym twórcą . Zapraszamy również do obejrzenia wystawy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Przed nami spotkania  z przedszkolakami i rozmowy o regionalizmie, gry, zabawy i quizy dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, np. zabawy z literkami, Literackie Koło Fortuny, projekcja bajek z kliszy na starodawnym projektorze, Kolorowy świat- malujemy na chodniku portret Pani bibliotekarki, Rozsypanki-układanki -układanie postaci z bajek i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do biblioteki miejskiej i naszych filii w Kowali, Kraczewicach i Niezabitowie.