19 kwi 2024

Oddział dla dzieci

Nasza biblioteka już kolejny raz bierze udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu w getcie warszawskim.

Do naszej biblioteki zaprosiliśmy na spotkanie edukacyjne klasę II i III Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej z wychowawczyniami. Dzieci wysłuchały opowiadania autorstwa Justyny Bednarek “Historia pewnej ulicy”. Na znak włączenia się do akcji #ŁączyNasPamięć wspólnie wykonaliśmy papierowe przypinki w formie żonkili.

Oddział dla dorosłych

Nasza biblioteka już kolejny raz wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu w getcie warszawskim. W ramach upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń w oddziale dla dorosłych 19.04.2024 r. odbył się wykład pana Władysława Mądzika pt. „W walce macie możliwość ratunku” Polacy na ratunek Żydom. Bardzo dziękujemy panu Władysławowi Mądzikowi za bardzo ciekawą lekcję historii. Dziękujemy również wszystkim zainteresowanym za obecność, a w szczególności młodzieży i ich nauczycielom.

Filia Biblioteczna w Kowali

Filia biblioteczna w Kowali po raz kolejny dołącza do akcji Żonkile. #ŁączyNasPamięć

Filia Biblioteczna w Niezabitowie

Pamięć o 81 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim przywołaliśmy w Filii Bibliotecznej w Niezabitowie 24 kwietnia 2024 r. Na podstawie filmu „Będę pisać” uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Niezabitowie zapoznali się z tragicznym losem Żydów podczas II wojny światowej, dowiedzieli się dlaczego żonkil jest symbolem obchodów rocznic wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz w jaki sposób Poniatowa i okolice są związane z zagładą ludności żydowskiej.🇸🇻