09 paź 2023

Noc Bibliotek 2023 za nami.

W piątek w naszej bibliotece odbyła się już kolejna edycja Nocy Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Absurd nie czytać”.

Na początku na naszych czytelników czekał Pan Mateusz Mącik, triathlonista amator. Opowiedział o swojej pasji do sportu, ciężkiej pracy, poświęceniach i osiągnięciach. Nasi czytelnicy mieli możliwość zobaczyć sprzęt potrzebny do uprawiania triathlonu, filmiki ze startów i przygotowań.

Po spotkaniu z Panem Mateuszem Mącikiem młodsi czytelnicy przeszli do oddziału dla dzieci, gdzie czekał na nich quiz o tematyce sportowej oraz spotkanie z Panem Kacprem Dolińskim, czytelnikiem naszej biblioteki i autorem książki, która wkrótce będzie miała swoją premierę. Pan Kacper porozmawiał z naszą młodzieżą o książkach i zachęcił ich do czytania.

W tym czasie nasi dorośli czytelnicy mieli okazję wysłuchać wykładu Pani dr Małgorzaty Peroń o malarstwie Jana Matejki. Niespodzianką było odtworzenie sceny z obrazu „Stańczyk” Jana Matejki.

W czasie małej przerwy, podczas której na naszych czytelników czekał mały podwieczorek, nie zabrakło rozmów i dyskusji na temat wysłuchanych prelekcji naszych gości.

Na koniec tego wyjątkowego dnia na naszych najmłodszych czekała projekcja bajki „Moja mama gorylica”, specjalnie przygotowanej przez organizatorów Nocy Bibliotek.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dziękujemy uczniom klas 4-8 Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej, uczniom Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Poniatowej Kolonii i słuchaczkom Poniatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dziękujemy Ognisku Pracy Pozaszkolnej za użyczenie stroju dla “Stańczyka”.