11 sie 2023

Wakacje w bibliotece czas zacząć!

Za nami pierwszy dzień sierpniowej tury wakacji w bibliotece. Dzisiaj tematem naszego spotkania były roboty 🤖

Zaczęliśmy od wysłuchania opowiadania o robocie, który chciał mieć serce, później narysowaliśmy nasze roboty. Nie zabrakło też gier i zabaw ruchowych. Na zakończenie uruchomiliśmy nasze roboty Photon i uczyliśmy się podstaw kodowania.

Dzisiaj mieliśmy zajęcia edukacyjne, a to dlatego, że 8 sierpnia świętujemy Wielki Dzień Pszczół 🐝

Na początku naszego spotkania obejrzeliśmy krótki film o pszczołach, a później przeprowadziliśmy rozmowę jak dbać o te nasze kochane pszczółki. Następnie zajęliśmy się pracami plastycznymi. Z żółtych, czarnych i białych serduszek z papieru powstały pszczoły robotnice, trutnie i królowe.

Na koniec zajęć było u nas jak w ulu, wspólnie się bawiliśmy i graliśmy w różne gry.

Dzisiaj podczas naszych wakacyjnych zajęć dla najmłodszych zajęliśmy się tematem przyjaźni 🤝

Na początek mieliśmy małe kino, podczas seansu obejrzeliśmy bajkę “Chłopiec i pingwin” historię o nietypowej i pięknej przyjaźni, później rozmawialiśmy o filmie, czym jest dla nas przyjaźń i dlaczego jest ważna.

Nie zabrakło też aktywności na świeżym powietrzu, gdzie uczyliśmy się współpracy i pracy drużynowej.

A nasze dzisiejsze spotkanie zakończyliśmy zagadkami.

Dzisiaj w bibliotece świętowaliśmy Światowy Dzień Lwa 🦁

Nasze spotkanie zaczęliśmy oczywiście od książki, poznaliśmy historię o lwie, który został królem. Później wykonaliśmy tematyczne prace plastyczne.

A pozostały nam czas poświęciliśmy na wspólną zabawę.

Wakacyjne zajęcia w bibliotece dobiegły końca 😢

Dzisiejsze spotkanie zaczęliśmy od zagadek o postaciach z bajek, później rysowaliśmy i kolorowaliśmy. No i nie mogło zabraknąć wspólnych gier i zabaw, bo w grupie nawiązały się cudowne znajomości i przyjaźnie.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za cudownie spędzony czas. Mamy nadzieję, że będziecie teraz jeszcze częściej odwiedzać bibliotekę i wypożyczać jeszcze więcej książek 😍