04 sty 2023

Zapraszamy serdecznie do naszej biblioteki na wystawę malarstwa Stefanii Wójcik – artystki z Janowa Lubelskiego. Wnętrze naszego holu wypełniły kompozycje kwiatowe, pejzaże, martwa natura, a także motywy religijne. Wszystkie prace wykonano techniką olejną, akwarelą i pastelami.

Moje malarstwo […] cieszy się kolorem, emanuje witalnością i zachwytem nad naturą. Zachwyca mnie barwna łąka, łany zbóż upstrzone falami maków i chabrów, fioletowe połacie wrzosowisk usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka. Miałam to szczęście, że wyrosłam właśnie w takim zaczarowanym, bajkowym miejscu – mówi o swoich pracach Stefania Wójcik.

Wystawę można obejrzeć w siedzibie biblioteki do końca marca. Serdecznie zapraszamy!

Stefania Wójcik od lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Plastyków. Ukończyła Liceum Plastyczne o profilu konserwacja zabytków oraz studia na UMCS w Lublinie. Dyplom obroniła w 1989 r. Od 30 lat pracuje w szkole jako nauczyciel plastyki. Uczestniczyła w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich oraz w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Swoją wiedzą, zdobytą na warsztatach w Domu Służebnym Polskiej Sztuki w Nadrzeczu, dzieliła się z innymi i we współpracy z Janowskim Ośrodkiem Kultury organizowała warsztaty dla nauczycieli, a także dla uczniów. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Trzykrotnie nagradzana przez burmistrza za pracę społeczną, charytatywną, za pozyskiwanie funduszy unijnych na rzecz dzieci oraz za duży wkład w popularyzację sztuki i kultury w środowisku. Wyróżniona Antkiem Roku 2009, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodą Kuratora, Statuetką na Festiwalu Twórczości. Zdobyła wyróżnienie w Biennale w Zamościu, nagrodę i wyróżnienie w Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Plastyków w Rzeszowie i nagrodę finansową w Wystawie Międzywojewódzkiej Akwareli im. M. Strońskiego