23 sie 2021

Od sierpnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Poniatowej  można korzystać z zasobów cyfrowych udostępnianych przez Bibliotekę Narodową.

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych Academica to największa w Polsce bezpłatna, pełnotekstowa baza online polskich publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy. Aktualnie udostępnia ponad 3 463 203 tekstów: artykułów, monografii, całych numerów czasopism, współczesnego piśmiennictwa naukowego ze wszystkich dziedzin, a także najnowszych wydań podręczników akademickich, skryptów, tekstów źródłowych i literatury pięknej.

Dzięki projektowi ACADEMICA czytelnik zyskuje bezpłatny dostęp do publikacji.

Za pośrednictwem specjalnych terminali Academiki, każdy czytelnik ma swobodny dostęp do wszystkich zasobów BN, zarówno z domeny publicznej lub na wolnych licencjach, jak i ze zbiorów chronionych prawem autorskim. Jedynym warunkiem korzystania ze zbiorów chronionych jest zarejestrowanie swojego konta w systemie, co można uczynić w bibliotece na podstawie karty bibliotecznej lub dokumentu tożsamości.

Rodzaje dostępu:

nieograniczony – publikacje oznaczone zieloną kropką są dostępne dla każdego użytkownika internetu bez żadnych ograniczeń z każdego urządzenia.

ograniczony – publikacje są dostępne TYLKO na wyznaczonych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica (patrz lista bibliotek partnerskich). Terminale pozbawione są dostępu do internetu, a możliwość kopiowania tekstu do edytora jest ograniczona.

Szczegóły korzystania z zasobu ACADEMICA określa regulamin 

Szczegóły dotyczące projektu: www.academica.edu.pl