20 sie 2021

20 sierpnia 2021 r. zakończyły się 5-dniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Poniatowej w ramach Projektu „Cyfrowe GOK-i w podregionie puławskim”

Tematem szkoleń było bezpieczne zachowanie w sieci i dziennikarstwo on-line.

Uczestnicy poznali  bazy legalnych źródeł (nauczyli się rozróżniać treści legalne od nielegalnych), poznali możliwości wykorzystania e-usług publicznych (gov.pl, e-PUAP, wykorzystanie profilu zaufanego), programy antywirusowe, jak chronić  komputer i inne urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem, możliwości wideo rozmowy (Discord, Microsoft Team, Skype, WhatsApp), zagrożenia internetowe wynikające z użytkowania Internetu, w tym cyberprzemoc, uzależnienia od Internetu i ich przeciwdziałanie.

Z zakresu dziennikarstwa zapoznali się z aplikacjami Office 365 oraz dyskiem i narzędziami Google, mogli założyć konto na You Tube i swój prywatny blog. Tworzyli też stronę internetową za pomocą usługi Wix, poznali działanie amatorskiej edycji montażu materiałów wideo – programu GOM Mix Pro oraz elementy grafiki komputerowej Canva.

W warsztatach wzięło udział 8 osób z Gminy Poniatowa. Wszyscy stwierdzili, że były ciekawe i bardzo przydatne nie tylko w życiu prywatnym ale i w szkole.  Dziękujemy trenerce z Fundacji VCC Pani Agnieszce Flisek za poprowadzenie profesjonalnych zajęć i młodzieży za udział.