22 maj 2024

Wczoraj w naszej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, bo mieliśmy aż 41 uczestników. Bardzo nam miło, że tak chętnie dzieci i młodzież wzięły udział w dzisiejszym wydarzeniu.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności pięknego czytania.

Nasza komisja w skład, której wchodziły emerytowane nauczycielki – Irena Piątek i Maria Bielecka oraz Dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej – Marzena Wójtowicz wyłoniła następujących zwycięzców:
Klasy 1-3
I miejsce – Nela Dacka ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej
II miejsce – Nikodem Pomorski ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kowali Drugiej
III miejsce – Jan Chęć ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej
Wyróżnienia: Pola Baranowska i Leon Fulara ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej
Klasa 4-6
I miejsce – Anna Gajec ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej
II miejsce – Jakub Popiołek ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej
III miejsce – Daria Radziejewska ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kowali Drugiej i Antonina Wciseł ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej
Klasa 7-8
I miejsce – Amelia Wicha ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wronowskiej i Wiktoria Łubkowska ze Szkoły Podstawowej im. E. Szelburg-Zarembiny w Niezabitowie
II miejsce – Wojciech Skorupski ze Szkoły Podstawowej im. E. Szelburg-Zarembiny w Niezabitowie
III miejsce – Karolina Cieniuszek ze Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Poniatowej

Uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w konkursie, a laureaci dyplomy oraz książki . Serdecznie wszystkim gratulujemy! 📖Dziękujemy także opiekunom za przygotowanie uczniów a komisji za rzetelną ocenę.