20 maj 2024

Jak powszechnie wiadomo czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek. Filia Biblioteczna w Kraczewicach  w ramach promocji czytelnictwa przygotowała wiele atrakcji dla najmłodszych. Naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z obu grup przedszkolnych w Kraczewicach.
Zaczęliśmy od wystawy i przeglądu książeczek. Dzieci chętnie oglądały przygotowane dla nich książeczki i wysłuchały bajki czytanej przez bibliotekarza. Nie brakowało ciekawych pytań, zagadek i opowieści. Następnie bawiliśmy się w naśladowanie odgłosów i sposobu poruszania się ptaków oraz zwierząt, losując wybraną czynność rzutem kostki. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w eko-zabawy, np. „Zgaduj –zgadula – jaki przedmiot kryje się w pudełku?”. Chętnie również uczestniczyły w zabawie  polegającej na umiejętnym przekładaniu piłeczki. Nie obyło się również bez kolorowanek i rysowania swoich własnych rysunków. Najbardziej dzieciom spodobał się zręcznościowy wężyk z małym „co nieco” na łyżeczce, które w  nagrodę na końcu zabawy było do skonsumowania.
Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólnie kilka pamiątkowych zdjęć w fotobudce, która również miała duże powodzenie. Mamy nadzieję, że dzieci dobrze się bawiły w bibliotece i będą jeszcze częściej do nas zaglądać.