28 paź 2022

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Poniatowej po raz kolejny przystąpiła do projektu „Mała Książka Wielki Człowiek” którego organizatorem jest Instytut Książki. Gorąco zachęcamy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

Drodzy rodzice zapiszcie dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. W projekcie mogą wziąć również udział dzieci wcześniej zapisane do Biblioteki. Aktualna edycja wzbogacona jest o polsko- ukraińskie „Wyprawki Czytelnicze”- książka i broszura dla dzieci z Ukrainy.

Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę.

Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką. Zapraszamy!!!