05 cze 2019

Tegoroczna edycja ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA  odbyła się w naszej gminie. Oprócz grupy poniatowskiej, gościliśmy rowerzystów z gminy Opole Lubelskie, Karczmiska, Chodla i Wilkowa.  Zgodnie z planem 1 czerwca o godz. 11.30 odbyło się uroczyste otwarcie rajdu z udziałem z-cy burmistrza Poniatowej Pani Anety Poniatowskiej, przedstawiciela starostwa opolskiego Pana Michała Kramka i Janusza Nowomiejskiego wiceprzewodniczącego Rady Miasta Poniatowa.

Następnie peleton rowerzystów wyruszył do Kraczewic. Tam zwiedziliśmy parafialny kościół z początku XX w. i Izbę Pamięci, po których oprowadził nas proboszcz ks. Jerzy Wesołowski. Zapaliliśmy znicze na grobach poległych żołnierzy AK i przy mogile powstańców listopadowych. Następnie udaliśmy się do pałacu, gdzie czekał na nas poczęstunek. Podczas odpoczynku mieliśmy okazję wysłuchać wykładu Pani Ireny Piątek o Stanisławie Moniuszce a dla dzieci zostały przygotowane konkursy z nagrodami.
Około godz. 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną.  W rajdzie wzięło udział ok. 80 osób dorosłych i dzieci.
Organizatorem rajdu była Powiatowa Biblioteka Publiczna przy wsparciu Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim, Powiatowego Zarządu Dróg w Opolu Lubelskim z /s w Poniatowej oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Poniatowej przy współpracy z innymi bibliotekami publicznymi powiatu opolskiego. Dziękujemy CKPIT w Poniatowej za  przygotowanie miejsca, w którym uczestnicy rajdu mogli odpocząć i miło spędzić czas. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ i do zobaczenia na szlaku za rok!!!