01 mar 2024

W niedzielę obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Pisarza, ale w naszej bibliotece świętowaliśmy go nieco wcześniej. We czwartek tj. 29.02.2024 r. gościliśmy panią Krystynę Bartłomiejczyk, autorkę książek “Dziewczyna z czerwonym warkoczem”, “Zapisane w gwiazdach”, “Obietnica Klary”, “Zawierucha w wielkim mieście”, “Sama tego chciałaś, Zuzanno” i “Zacznij od nowa, Zuzanno”.

W cudownej atmosferze porozmawialiśmy o pisaniu książek, dowiedzieliśmy się jak zaczęła się przygoda pani Krystyny z pisarstwem. Poznaliśmy nawyki i rytuały autorki, dowiedzieliśmy się co czyta Krystyna Bartłomiejczyk i jakiego gatunku książki nie napisze. Wiemy, że prace nad nową książką trwają i czekamy z niecierpliwością na publikację.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Krystynie i naszym kochanym czytelnikom za mile spędzony wieczór.

Zapraszamy do naszej biblioteki po książki pani Krystyny: “Dziewczyna z czerwonym warkoczem”, “Zapisane w gwiazdach”, a już wkrótce po “Obietnica Klary”.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjne Kluby Książki

Krystyna Bartłomiejczyk – Kraśniczanka z epizodami w Lublinie, gdzie skończyła studia, i w Katowicach, gdzie dźwigała kaganek oświaty, wbijając do młodzieńczych głów rosyjską gramatykę i literaturę. Po powrocie do Kraśnika bywało różnie – prowadziła cegielnię, windykowała należności spółdzielni mieszkaniowej, aż w końcu… zaczęła pisać. Obecnie emerytka, mama dorosłych już dzieci, a przy tym zatwardziała domatorka, którą nawet na spacer wyprowadza pies.